allah ı rüyada görmek için dua

303 okunma — 21 Mart 2024 02:35
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Allah, insanlar için çok güzel şeyler getiriyor, huzuru, arınmış bir ruhu ve her zaman hatırlanmasını istediği duygusuyla. Aynı zamanda, her zaman hayatınızda olsun istediği için Allah’ı rüyalarımızda görmek mümkündür. Böyle bir duayı yapınca Allah’ı rüyalarımızda görebiliriz.

Allah’a Dua Etmenin Faydaları

Dua etmek, Allah’la ilişkiye dayalı iki taraflı bir konuşma mahiyetindeki bir çağrıdır. Bu, bize başkalarından daha güçlü bir bağlantıyı sağlamak için iyi bir fırsattır. Hem ruhanî hem de dünyevî olarak Allah’ın yardımını rica etmekle kalbinizi ifade edebilir, düşleriniz de uygulanabilir. Ayrıca, yakınlığınızı ve aranızda sürekli konuşma ortamını arttıracağı için Allah’a dua etmek size ciddi bir imanın gerçekliğini hatırlatacaktır.

Allah’ı Rüyada Görmek İçin Dua

İslam’da pek çok rüya görme duası vardır. Bu dualar gibi Allah’ı da açıkça çağırmak veya O’na söylemek rüyalarımızda Allah’ı görebileceğimiz anlamına gelir. Örneğin, ümmi Nebih’in düşündüğü mübarek duası şöyle: “Lâ ġurvetteka femen mashiyye, innemâ ene me’essektum”. Yani “Yalnız senin gücüyle indirdin, benim yolda uyandım”.

Bu, insanların her dua etmeden önce tevbe etmesi ve Allah.a teşekkür etmesi gerektiğini gösterir. Tevbe etme denilince, kötülük ve haksızlıktan kaçınmaktan ve hak yolda kararlılık göstermekten bahsedilmektedir. İsterseniz bu dua yerine, yalnızca Allah’ı çağrın. Berahîm: “Kötülükten kaçın, namazı ikame edin ve kulluk sınırlarında bir Allah denilen meşhur Allah’a iltica edin”.

Rüya Görme Duaları

Rüyalarımızda Allah’ı görmek için kendimize dualar edebiliriz. Sabah ayininde herhangi bir duayı okuyarak başlayabilirsiniz. Dua şöyledir: “Mâ kadanī minduin, innellahe meàkūm ke amäke ibnaze khazinik”. Yani “Arzu ettiğiniz şeyi bana Allah verdi, Allah sizin babanız gibi sizi gözetliyor”.

Ayrıca, Hergün her zaman Ahmed bin Hassane ve diğer ululardan rüya görme için dua okurlayabilirsiniz. İnşallah, bunun sayesinde Allah’ı rüyalarımızda görebiliriz.

Namaz Ayinleri ve Rüya Görme

İslam Dini’nde inananların gün içinde hergün namaz kılmaları istenmektedir. Namaz farzları arasında iki-üç kez namaz ayeti okuyarak tesbihat yapılması zorunlu hâle gelmiştir. Tesbihatlar arasında; “Subhâne-yekenziy-il-ístehsym” (Allah’a hamd olsun çok şerefli olan). “Allahumme yâ mâdeni men anâ” (Yâ Rabbi, bana ne olacağı hakkında). “Rabbil âlemîn” (Tüm dünya için Rabbim) gibi dua ve zikirler bulunur. Nitekim, Mâlik bin Dinar’ın Müslim’in hadisi şerifi buna işaret eder: “Namazı kıldıktan sonra namaz farzlarının bitmesinin hemen ardından namazınıza tesbih getirerek rüya görme duası okursanız Allah sizin rüyanıza kapı açar”.

Rüya görme duaları sarf etmek inancımızı güçlendirecek ve bizim imanımızı arttıracak bir alandır. Bu duaların yanı sıra her gün bedensel olarak yorgun düşük, uyuduğunuz zaman ibadet edin ve dualarınızı Allah’a arz edin. Ve Allah’ın rızası için dua edin. Dualarınızın hiçbiri boşa çıkmaz, insanlar Allah’tan dilediklerini alacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli