aşık olduğun kişiyi rüyada görmek

1308 okunma — 26 Eylül 2023 03:05
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

asik oldugun kisiyi ruyada gormek

Rüyamda Aşık Olduğum Kişiyi Görmeye Ne Demeli?

Rüyamızdaki gördüklerimiz, yaşadığımız olaylar, gördüklerimiz ve duygularımız arasında haylî bir bağlantı olduğu tespit edilmiştir. Hayatımızın özellikle de yakın geçmişte yaşadığımız anılarının etkilerini taşıyan rüyalarımız aslında öznel gözlemlerdir. Bu sebeple kimi zaman kişilik özelliklerimizi, duygularımızı ve düşüncelerimizi ifade etmek için rüya tabirleri önemli bir yer tutabilir. Rüyamızda aşık olduğumuz biriyle karşılaşma durumunda da kafamıza gizemli bir kapı açılır. Hiç tanımadığımız veya yakından tanıdığımız kişilere ait bu rüyaların ne anlama geldiği konusunda teoriler ortaya atılsa da, herhangi bir açıklama yapmak güç ve biraz da riskli olabilir. İşte rüyamızda aşık olduğumuz kişiyi görmek konusundaki farklı teorilere yakından bir bakış.

Aşık Olduğun Kişiyle Rüya Arasındaki İlişki Nedir? 

Rüya tabirleri çok boyutlu anlamlar taşıdığı ve bunların kişiler arasında kullanımlarına göre değişikliğe uğrayabileceği gerçeğinden hareket edebiliriz. Özellikle en çok bilinen, figürler ve sembollerin rüya materyallerindeki özenli yer alma şekline göndermeler yaptığı için tuhaftır. Aşık olduğun kişiyi rüyanda görmek olası olaylar arasındayken, bu durum kişinin iç dünyasında yaşadığı tecrübeleri destekleyecektir.

Görüşmenin ya da iletişimin gerçekleşmeden önce olduğu konudaki etkisi üzerine pek çok yazar ve uzman araştırmalar yapmıştır. Bir rüyada gördüğünüz aşık olduğunuz kişi ne anlatmaya çalışıyor? Rüyadaki kişinin, gerçek yaşamdaki kişiyle yaşadığınız tecrübeyi yaşatmaca arzusuyla dolu mu? Yoksa, rüyada gördüklerinizi bir çıkış noktası olarak mı kullanacaksınız? Uzun süredir aşkınızı sakladığınız bir arkadaşınızla ilgili olsa da, rüyada rastladığınız kişinin gerçekten de kasaplık olarak neyi ifade ettiğini anlamaya çalışma arzunuzu hissedebilirsiniz.

Varsayalım ki aşk, kişisel gelişme, sinir bozucu durumlar veya üzüntü gibi negatif ya da pozitif diğer duygular hakkında rüyalarınız yorumlanıyor: rüyada aşık olduğunuz kişiyi görmek ne anlatmaya çalışıyor? Tuhaftır, kişinin kendisi bile bilmediği bir şeyleri anlatmaya çalışıyor olabileceği gibi…

Rüyaların Gizemi Neye Alamet Ediyor?

Aşkla ilgili rüya tabirleri çoğunlukla pozitif bir çıkış noktası olarak görülür. Peki rüyada gördüğünüz bir kişinin aşkınızla neyi ifade ettiğini anlamaya çalışmak ne demek? Aslında denk geldiğiniz kişiye aşık olup olmadığınızı bilemeyeceğiniz durumlarda, rüyalarınızın sizi onu arzu ettiğinize dair mesaj verebildiği ihtimali de vardır.

Alabileceğiniz bazı farklı mesajlar şunlardır:

1. Kendinizi Aşka Açık Olacak Kadar Güvende Hissediyorsunuz

Rüya tabirlerinin içerisinde, aşka açık olarak güven hissettiğinizi simgelediği de vardır.

Bu ümit verici durumuyla karşı karşıya kaldığınızda, kendinize güvenerek, size yönelen duyguların kaynağından gelen çekim gücü natürel olarak artacaktır.

2. Zihniniz Aşkın Savaş Bahanesini Buluyor

Zihninizin bir savaş bahanesi olarak aşkı insan organizmasına entegre etmeye çalıştığını gösteren rüyalarınız da mevcuttur.

Bir kişinin, hayatındaki sevgiyi veya aşkı kavramlama sürecinde aşık olduğundaki kişiyi rüyada görmüş olması, bu kişiyi simgeleyen sinerjiyi ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır.

3. Fiziksel Şiddete Karşı Uyarı Veriyorsunuz

Her rüyaya kendi anlamını kazandırabilecek olan sizsiniz. Aşık olduğunuz kişiyle ilgili olarak da kalp hırsızı gibi bir metafora sahip olabilecek bir rüya görmek fiziksel şiddete karşı uyarı veriyor olabilir.

Rüya kapsamındaki bu tür simgeler, fiziksel şiddete açık olduğunuzu ve bu tutumu değiştirmeye çalıştıklarınızı vurgulamak amacıyla ortaya çıkar.

Sonuç

Rüyalar, bireylerin duygularını ve düşüncelerini ifade etmek için deneyimledikleri olaylara yeni bir anlam vermemize yardımcı olan elimizdeki en özel materyallerdir. Bununla birlikte, rüyalarınızda aşık olduğunuz kişiyi gördüğünüzde, belki de sizin çevrenizdeki insanlardan çok farklı bir şekilde duygularınızı ifade etme arzunuzu keşfedeceksiniz. Nerede olursanız olun, ruh halleriniz bilinçaltında büyük bir potansiyel saklıyor ve belki de rüyada aşık olduğunuz kişiyi görmek bunu vurgulamaktadır. Rüyalar hayatlarımızı süsleyen davetiye gibidir – neden belki de olduğunu anlamaya çalışmaya hakkınız var ve rüyaları cevaplamak üzere sizin olduğunuzu unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli