rüyada ağaç dikildiğini görmek

205 okunma — 04 Ocak 2024 06:11
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyada Ağaç Dikildiğini Görmek

Her insan, farklı anlamlar taşıyan rüyalar görebilir. Özellikle de rüya ile ilgili hemen her konu ile ilgili çeşitli söylentiler vardır. Bunlardan biri de rüyada ağaç dikildiğini görmektir. Rüyada ağaç dikmek, kişide pozitif duygular uyandırır veya insanı beklenmedik olaylara karşı güçlendirebilir. Peki neden rüyada ağaç dikmeyi görmek kişiyi mutlu eder? Aşağıda bu sorunun cevabını aramaya çalışacağız.

Rüyada Ağaç Dikme: Söylenti ve Kur’an Hikayeleri

Rüyada ağaç dikme hakkında oluşturulmuş olan söylenti, hep pozitif etkiye yol açacak bir olay olarak görülür. Buna göre, rüyada ağaç dikmek, kişide sahip olunan mevcut durumu tanımlayan, başarıları destekleyen ve hataları ortadan kaldıran pozitif duygular uyandıracak bir tabir gibi gösterilir. Dini hikayeler de, bazen rüyada ağaç dikme hakkındaki konuşmaları destekler nitelikte.

Yahudice ve Kutsal Kitap’ta da ağaç görmekle ilgili farklı hikayeler vardır. İkinci Makale’de Yahudi Talmudunda, bazı insanların ödüllendirildiğinde ağaç diktiğini ima eden şu hikaye bulunur: “Yasemin Ağacının arkasından veya yaprağının arasından bazı insanlar bulundu; onlar diktiği ağacın meyvelerini yiyerek lezzet buldular.”

Ayrıca Kur’an’da da pek çok ağaç hikayesi vardır. Mesela Şuayb Aleyhisselam’ın üzerine gelen fırtına sırasında Musa Aleyhisselam tarafından aşağıya atılan odun parçalarının bir anda ağaçlar haline geldiği ve burada kalan insanlara nefes aldıkları anlatılmaktadır.

Rüyada Ağaç Dikme: Mesnevi

Psikolojik acıdan kaçarak ruhani arayışa çıkmayı simgeleyen güzel bir metafor olarak rüyada ağaç dikme, bazen Mehmet Âkif Ersoy’un güzel sözleriyle de anlatılır. Asıl ismi Edward Hirsch olan Amerikalı otobiyografik yazar, ”ŞəmSəminin Prəsədləri” adlı eserinde, ”Elə Rüya Gör Dimişdən Bir Ağacı/Qözlərinə əvəzi üçün O Qüdrət Qoymuşdu Dibəsə”” sözlerinde, rüyada ağaç dikmeyi hayatı gerçekleştirmedeki zorlukları aşmaya çalışmaya davet etmektedir.

Rüyada Ağaç Dikmek: Destekçi ve Kalkınma Figürleri

Rüya görmek, kişinin bedeni ile ruh arasında olan ilişkiyi gösterir. İnsanın içinde bulunduğu ortam ve koşulların etkisi ile reel olarak yaşadığı durumu temsil eden, bir figür olarak ağaç, kişide sahip olduğu kişisel gücü ve becerilerin artmasını, başarılarının gelişmesini ve gelişmeyi sağlama hedeflerine ulaşmasını destekleyebilir.

Bu nedenle, rüyada ağaç dikerek elde edilen gelişme ve başarı, kişide ulusal kalkınma ve iyi yaşam hedeflerine ulaşma arzusuyla tezahür eden feragatli bir tutumun sembolüdür.

Sonuç

Bütün bu bilgiler incelendiğinde, rüyada ağaç dikmek, kişinin başarılı olması ve ideali için çalışmasını sağlayan, umut ve pozitif duyguları teşvik eden bir ifade olarak görülebilir. Yani kişide mücadele etme isteğini, olabildiğince yüksek performansa ulaşmayı tavsiye eden hayat kararları verme şevkini tetikler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli