rüyada anneyle tartıştığını görmek

251 okunma — 31 Aralık 2023 20:40
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyada Anneyle Tartışmak

Rüyalarda bizi çoğu zaman hayaller, endişeler ve duygularla karşı karşıya getiriyor. Rüyalarımız bu konuların hepsinin bir araya geldiği karmaşık illüzyonlar oluşturmasını sağlıyor. Özellikle de anne ile tartıştığını görmek bunların içinde yer alıyor.
Annelerin bizim hayatımızdaki önemli yerleri olduğu ortada. Bazen rüyalarımızda onlarla olumsuz bir ilişki gösterir. Annelerin sahip oldukları söz ve hareketleri ile kendimizi bunaltıyoruz. Aslında o bazen çok güvenilir ve emin bir şekilde annelerimizin sadece kötü olmadığının farkına varıyoruz.

Rüyada Anneyle Tartışmak Ne Anlama Geliyor?

Rüyada anneyle tartışmak o anda yaşadığımız kişisel sorunlarla ilgili olabilir. Özellikle belirli bir kanı üzerinde ısrarlıysanız, rüya sahibinin ters düşebileceği endişeleri ortaya çıkmayab riske girmekten kaçınıyorsunuzdur. Ayrıca o en sevdiğiniz kişinin sizin hakkınızda kötü bir şey dediğini duymak istemiyorsanız, bu his artık yeterince büyür ve sizi rüyada öfkelenmek değil, ancak bir tartışma yaşamaya iter.

Rüyayı gören kişinin titremesini nedeni aşağıdaki nedenler olabilir:

1.) Korku

Anne iletisim ve reaksiyonoru sessizlik korkusunun arttığını düşünen kişiyi korkutmuştur. Bu korku ruh hallerinin yakınındaki insanın üzerinde baskı oluşturur ve pek çok olay karşısında ne kadar donuk ve hareketsiz kaldığının farkındadır.

2.) Depresyon

Birçok insanın ruh hali olarak depresyonu ve kaybedilmiş beyin fonksiyonlarını da kapsayan bir durumu çektiği biliniyor. Ruh hastalarının bağımlılıkları ve depresif duyguları ile bunaltılmış kişiyi rahatlatmak isteyecektir, ancak ters gidebilecek noktalara dokunduğunda, tartışma mümkün olacaktır.

3.) Endişe

Modern yaşam tarzları birçok insanı stresli yaşamaya yaşıyor. Bu şekilde gidildiğinde, endişe ve öfke aslında her durum içersinde olacaktır ve bu durum rüyada annenizden bir tepki verirken görülür.

Rüyada Annenle Tartışmak Ne Kadar Sık Görülür?

Rüyada anne ile tartışmak sık görülen bir durum değildir. Artık çok ha­tır­lan­ma­yan düş­ler­de çoğu za­man, annenizin kö­tü­lük et­me ye­ri­ne ona sevgi ve saygı gösterdiğinizi görürsünüz. Fakat eğer son zamanlarda belirli bir sıkıntı yaşıyorsanız, yanınıza yakın olanlarla olumsuz bir reaksiyon gösterebilirsiniz. Sempatik reaksiyonlar ise nadiren orada yer alır ve sizi anne ile tartışmaktan uzak tutar.

Rüyada Anneyle Tartışmak Sonrası Vücutta Gerçekleşen Değişiklikler

Özellikle negatif rüyalara genellikle kötü duygular yaşandığı ya da kişiyi güçsüz hissettirdiği düşünülür. Rüyada anne ile tartışmaktan sonra bedeninizde nefes almanızda daha kısa atımlar, gerilimler, düşük enerji ve sinirlilik hissedilir. Bedeninizin semptomları arasında tansiyon, terleme, titreme, göğüs ağrıları vb. bulunabilir.

Rüyada Anneyle Tartışmak Nasıl Yönetilir?

Rüyada anneyle tartışmak psikolojik olarak her hangi bir hastalığa yol açmaz; tersine, kişinin kendisine hakimiyet duygusunun gelişmesi ve olumsuzluklara daha kontrollü yaklaşması sayesinde depresif durumundan çıkabileceği anlamına gelir. Rüyayı gören kişiye önerilen tedaviler arasında duygusal olarak destek göreceği arkadaşları ve ailesi ile vakit geçirmek, yoga, meditasyon veya bir hobiden hoşaugular almaktır.

Sonuç

Rüya tabiri olarak rüyada anneyle tartışmak ilerideki yaşamda yaşanacak durumlarla karşılaştırarak kişinin kendine çok daha fazla hakim olması anlamına gelebilir. Kişi bundan sonraki yolculuğunda onu gücünden emin ileriki gündelik yaşantının zorluklarına karşı lehinize işlenmiş bir cevap verebilir ve önce yaşanılan rüya ile ilişkili bir değişim meydana gelebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli