rüyada aslandan kaçtığını görmek

364 okunma — 05 Aralık 2023 14:08
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyada Aslandan Kaçmak Neye İşaret Ediyor?

Söylentiye göre, insanlar hikayelerde iyi ve kötünün güçlerinin temsilcisi olan aslanı çok seviyor. Ancak yine söylentiye göre, uyanıkken bile doğaya, hayvanlara ve diğer insanlara ne kadar iyi olduğunuzu hatırlamaya çalışın; bir gece rüya gördüğünüzde aslandan kaçmak zorunda kaldığınızı hayal etme sıklıkla olmaz. Peki, durum böyle olunca, neden rüyamızda aslandan kaçmakla karşılaşabiliyoruz? Bunun anahtarı, rüya da çok fazla şeyin, müthiş ruh halinden yaşadığımız hayatın güçlü etkilerinden birinin sembol olduğu gerçeğinde saklıdır.

Aslanın Anlamı

Bir rüyada aslan görmenin anlamı genelde onun gücünü temsil ediyor. Gücünüzü tespit ediyorsunuz ya da korumak zorunda olduğunuz kutsal yaşam tarzına bağlı kalmak istiyorsunuz. Rüyanızdaki aslan, bunu size canlı bir şekilde hatırlatıyor.

Neyin iyi ve neyin kötü olduğuna olan kararlarından endişe duyduğunuzu temsil ediyor olsa da, itiraz etmediğinizi belirtiyor da olabilir. Bu tür bir rüyayı gördüğünüz takdirde öncelikle kararlarınızla ilgili endişeleri anlamaya çalışmalısınız.

Kaçmak Ne Anlama Geliyor?

Bir rüyada aslandan kaçmak oldukça yaygın ve çeşitli anlamalara sahiptir. Mücadele etmenin ya da korkudan ya da ezikliğin sonucu olarak kaçmak, özellikle içsel baskılar altındayken duygusal olarak istediğini elde etmemesiyle ilgilidir. Yani, kişi bir hedefinden korkarak ya da diğer içsel baskılar nedeniyle vazgeçmek zorunda kalıyor.

Özellikle korkudan kaynaklanan problemleri ortadan kaldırmak isteyen insanlar, aşırı korkularını yenmelerinin yanı sıra, kendi kendilerine yeterli güç vermeleri gerektiğini ve bunu gerçekleştirmek için çabaladıklarını hatırlamalıdır.

Rüya Yorumu

Aslanı, sizin kim olduğunuzu anlamanıza yardımcı olabilecek en sembolist şahsiyet olarak görmek de mümkündür. Zorluklar ya da engellerle mücadele etmeye meyilli, cesur ve güçlü olmanız gerektiğini ve bunu yönetebilmeyi kavrayabileceğinizi temsil eder.

Rüyanın bütününe bakıldığında, bunun özellikle sizin güçlü bir kişilik sahibi olmanız için bir çağrı olma olasılığının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Rüyanın anlamını çözmek için; neyi neden kaçtığınızı, hardalı söylemekten ne kadar uzak olduğunuzu ve hayatınızda nasıl bir dinamizm ihtiyacınız olduğunu düşünmelisiniz.

Rüya gerçek dünyaya ve sizin kişisel alanınıza büyük etkiyle bağlı stabil bir oyun oynar. Son olarak, umarız aslandan kaçmak ya da onunla yüzleşmek gibi rüya tablosu, size yaşamınızdaki gücünüzü kullanmanıza izin vermeyi öğretir, ki bu da insanın en önemli hedeflerinden biri olmalıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli