rüyada atatürkü görmek mehmet emin kırgil

132 okunma — 10 Şubat 2024 23:50
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyada Atatürkü Görmek: Mehmet Emin Kırgıl

Atatürk’ü rüyada görmek herkes için belki de ayrı bir anlam ifade eder. Abdullah Gül, Mehmet Emin Kırgıl; özellikle onların yaşadıkları yıllar, herkesin gönlünde Mehmet Emin Kırgıl’ün gözünün arkasında bahsettiğimiz tarihi şahsiyetleri, maalesef atalarımızın söyledikleri sözleri ve öylece kaldıkları izleri ile dolu.

Kırgıl, Atatürk’ü İstanbul’da Doğubayazıt’ta yazmaya başladıktan sonra hayatındaki en önemli dönemeç sayılan milli mücadeleyi meydana getirdiğinde Atatürk’ün çalışmalarıyla yakından ilgilendi. Geçmişe ait hafızası mevcutken, Atatürk’ü herkesin gözündeki standart için çok özel bir kişi haline getirerek onu desteklediğini söyledi. Bu çalışma için Emek Savaşı’na giden cesaretinin hakkının verilmesi gerektiğini düşünüyordu.

Rüyayı Neden Gördün?

Kırgıl’ün söylediğine göre; O rüyayı görmüş olsa da, o ana kadar yaşamış olduğu hayatlarının bir parçası olmuştur. Bu rüya O’nu öylece bir şeyler beklediğini; mevcut gündelik şeylerden yada eşyanın normal olarak döneceği gerçeğinden uzaklaşarak Atatürk’ün çalışmalarına karşı oldukça mesafeli davranmıştı.

Kırgıl’e göre, birçok insan, Atatürk’ün çalışmalarını kestirmek zorunda kalabilecek kadar meşgul olduğu için mevcut eski hatıralarını unutmaya başlıyor. O, belki rüyasında Atatürk’ü görmek istediği anlamına geldi. Bu nedenle; neden Atatürk’ü rüyala gördüğünde bu sorunun bir yanıtını aramak için henüz bu sorunun en doğru yanıtını aramaya koyuldu.

Anlamı Nelerdir?

Kırgıl, rüyasının Atatürk’ü temsil ettiğine inandığını söylüyor; özgürlük mücadelelerinin, milli mücadelelerini ve mevcut hayata karşı direncin mücadele etmenin önemini vurgulayarak, insanın evrensel haklarını savunan Kevser Havası’nın Atatürk ile benzerlik gösterdiğini söyledi.

Muhtemelen, bu rüya ona demek istiyordu ki, onun mevcut tecrübeleri, kişiliği, idealleri ile birleşerek kendi yolunu saptamalı, üzerinde çalışmalı ve özgurluk ile daha yüksek ideallere ulaşmalıydı. İnsanınızın, Atatürk’ün ortaya koyduğu izleri izlemelidir. Bu izler Yürüyüşler, İntikam savaşları, Büyük Milli Mücadele ve daha fazlasıdır.

Atatürk’ün Bırakılmış İzleri

Atatürk’ün bırakılmış izleri hiç bitmeyecek olan özgürlük cesareti, milli protestolar ve mevcut sevgi ile Türk halkını bağlamıştır. Halkının kurtuluşuna ve sevinciyle Atatürk’ün simgesel kahramanlıklarını unutmadı. Ancak iyi gelişmiş bir devlet kurarak insanların eşit akıl ve sevgi ile yaşamasını amaçlayarak, milletlerin arasındaki eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için çalışan Atatürk ve mevcut izleri asla bırakmayacak.

Kırgıl’ün Portresi

Mehmet Emin Kırgıl, Atatürk’ün yaptıklarından çok etkilenmiş bir insandır. Onun portresi Atatürk’ün mevcut diploması ve diğer bazı kahramanlık kazanımlarından oluşmaktadır. Kırgıl ayrıca, Atatürk’ün mirasını devam ettirmek adına genç kuşaklara eserleri okumalarını teşvik etmek adına çalışmalarda bulunmuştur. Ayrıca Kırgıl, Atatürk’ün mevcut İstiklal Marşı’nın vurgusunu desteklemiş ve Atatürk’ün mevcut özgürlük direnişi, alçakgönüllülük, eşitsizlikleri tartışmak ve ortadan kaldırmak adına kullanılmalıdır.

Mehmet Emin Kırgıl, Atatürk’ün halen omuzlarında taşınan ruhuşunu ifade eden söze sahip bir insandır. Atatürk barışçıl bir Türkiye mizin hakim olması adına çalışmalarda bulunmuştur ve Kırgıl bu ideallerin bir parçasıdır. Onun tüm çalışmaları, Atatürk’ün imparatorluğun devletini korumak ve mevcut fırsatların insanlara eşit olarak yayılması amacıyla kullanılmıştır.

Sonuç

Mehmet Emin Kırgıl’ün Atatürk’ü rüyasında görmüş olması sebebiyle, insanın kendisine karşı olan gerçekçiliğini, Atatürk’ün adaletini ve sevgisini ve insanların arasındaki mevcut eşitliği görme isteğini ortaya çıkarmaktadır. Bu, kendi hayatındsı kişinin herkes tarafından sevilen ve sayılan Atatürk’ün adaletine katılaşması ve mevcut beraberliğin zede olmaması için çalışmalarının devamının sağlanması da demektir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli