rüyada ayrılmış eşini görmek

594 okunma — 10 Eylül 2023 05:03
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ruyada ayrilmis esini gormek

Ayrılmış Eşiyle Rüyada Görmek

Başlangıç olarak söylemeliyiz ki, canımızın yanıp yakıldığı, çok derin acılara maruz kaldığı ve bütün duygularımızın bir araya gelerek duvarlar çarptığı tek bir his vardır: Ayrılmak. Ayrılmayı seçmeyi tercih etmesek de, senaryo aksini gösterir ve rutin hayatımızdan çıkmamız kaçınılmaz olup çatır çatır çatlayacak gibi ayrılmanın izleri peşimizde kalarak uzun bir süre boyunca bizi takip eder.

Rüyalar, Gerçekliğin Duvar Üzerindeki İzleri

Rüyalar, zihnin sahiciliğinin ipuçlarıdır. Bu çoğu zaman zihinde mevcut olan karmaşık düşünceleri, duyguları ve ifadeleri içerir. Dolayısıyla rüyalar, hafızadaki şeyler üzerinden etkilendiklerinden dolayı, bu etkileşimin neticesidir. Bu nedenle beraber yaşadığımız eşlerle ilgili rüyalarımızı tam olarak anlayamıyoruz.

Rüyalarda ayrılmış eşlerimizi görmemiz normaldir. Bazı insanlar bunu ilk olarak bağlantı kurmaktan endişe duyarlarken, bazıları da sadece üzüntüyle bakarakma görebilir. Eğer ayrılmış eşinizi rüyanızda görüyorsanız, bundan çoğu kez hafıza bozuklukları ya da etkileşimin satış konusu olduğunu aklınızda tutmalısınız. Bir rüya psikiyatristiyle görüşerek, gördüğünüz rüyanın gerçekliğin arkasındaki sebepleri konusuna daha iyi açıklık getirebilirsiniz.

Rüyada Ayrılmış Eşini Görmek Ne Anlama Geliyor?

Rüyalar sebat, anılar, arzular ve gelecek planlarımızla alakalı simgesel dile işarettir. Ayrıca, ilişki ile alakalı düşünceleri de symbolize edebilir. Bütün dile toplanmış hatıralar, duygusal durum ve ilerlevme beklentileri rüyamızda simgesel hale gelir.

Rüyada gördüğünüz ayrılmış eşiniz egonuza reaksiyon veriyorsa, deneyimlediğiniz çatışmayı içeriği temsil ediyor olabilir. Ayrılamayan ama birbirinden uzak olan eşleri görmek, bağlantı motifiyle nefret ve üzüntünün her ikisinden oluştuğu karmaşık duyguları ve arzuları belirtiyor olabilir. Rüyalar, ruhunuzda var olan tüm duygu ve hisleri parçalara bölerek isteksiz ve ruhen anlamsız olduklarımızı işaret edebilir.

Eşinizle Ayrılma’nın Etkisi

Ne kadar erken ya da geç ayrıldığınız önemli değildir. Belirli bir anlam taşıyorsa, ayrılma herhangi bir anda büyük ölçüde hayatımızı etkileyebilir. Eşinizle aranızdaki ruh bağlantısının ‘eski günleri özlemek’ ya da ‘ne kadar çok arka gitseniz bile aranızdaki bağın sonsuzluğunu hissetmek’ gibi iyi ya da kötü anıları olabileceği de unutulmamalıdır.

Bunda çok büyük ölçüde mücadele etmeyi gerektirirken, rüyalarımızda bu izlenimi çok daha derinden hissediyor olabiliriz. Eğer ayrılmaktan sonra rüyanızda onu görmeye devam ediyorsanız, kalpte durmakta olan ne tür bir mesajın muhteşem bir simgesel dil olarak ifade edilmiş olduğunu anlamaya çalışmalısınız.

Rüyalarımızdaki Eldivenin Nedeni

Rüyalarımız sıklıkla son derece rahatsız edici olabilir, çünkü hatıralarımızla içten içe uğraşmaya ve tıkanıklığı çözmeye ve talim almaya niyetine sahibiz. Rüyalar, çabuk değişen duygularımız, mevcut stres durumlarımızı veya gelecek kaygılarımızı göstermek için oradayken bugüne dair şeyleri anımsıyoruz.

Ayrılmış eşinizi rüyanızda görmenin nedeni, rüyanın size ayrılamamış eşinizin hala önemli olduğu hakkında sizlere bir mesaj verme çabası olabilir. İşler karşılıklı olmayıp farklı biçimlerde çözümlenmeye çalışılmış olması durumu söz konusu olabilir. Bununla birlikte, eşinizle aranızdaki kopmuş bağlantı safhasının uzun sürmeyeceğinin bir işareti olarak da algılanACAbilir.

Gerçeklik ve Rüyasallığın Uyumu

Jimmy, gördüğü rüyalardan felsefi değerler ve gerçeğin söz konusu olduğu uyum arz ettiği sonucuna vardı. Günlük hayatımız ve rüyalarımız arasındaki karmaşık bağlar, doğrulamayı istediğimiz ama bazen de göz ardı ettiğimiz şeyleri öne çıkarıyor. Rüyalar, hayatlarımıza ve ilişkilerimize dair gerçeklik ile rüyalı gerçeklik arasında sabitlik bahşediyor.

Dave, Jimmy’nin bunu destekleyen örnekler olan etkili tanrı akıbetleri söz konusu olduğunda, zaman zaman aralıklar halinde arasında uyum arz edildiğinden bahsetti. Bu çerçevede, rüyalar bizi gerçekliğin arkasındaki duyularıyla bağdaşacağımız bilgeliğe yaklaşmaya çağırıyor.

Yukarıdakilerden de anlaşılacağı üzere, rüyaların insanların benlikleri hakkındaki algısını veya farkındalıklarını artırabileceği veya strese adaptasyon sağlamak için kilit simgesel dillemeyi kullanabileceği gerçeği ortaya çıkıyor. Rüyalar, hayatlarımızı yeniden keşfetmeyi teşvik etmede çok titiz ve hassas bir özelliğe sahiptir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli