Rüyada Dolap Görmek

1004 okunma — 29 Mart 2023 05:39
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyada Dolap Görmek

Birçok insan, rüyalarında farklı şeyler gördüğünde endişeli veya korkmuş olabilir. Ancak rüyada dolap görmek üzerine bir düşünce oluşturmak, insana psikolojik olarak huzur kazandırabilir.
Rüyada dolabın ne anlama geldiğini anlamak için önce dolabın gerçek hayatında ne anlama geldiğini incelememiz gerekir. Dolabın gerçek hayatta, değerli eşyaların saklandığı yer olduğu bilinmektedir. Rüyanın anlamını anlamak açısından bu bilgi önem taşımaktadır.

Rüyada Dolap Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dolap görmek, kişinin mevcut durumunu iyi bir şekilde kontrol altında tuttuğu anlamına gelebilir. İnsan, başarısının sürekliliği için şimdiye kadar topladığı başarıları saklamak istemekte haklıdır. Kişi, dolapta sakladığı bu başarılarının kendisine güven ve huzur verebileceği umuduyla dolapta saklar.
Rüyada gördüğü dolap, mevcut durumunu kontrol altında tutan bir kişinin habercisi olabilir. Diğer yandan, rüyada dolap görmek, kişinin gizli amaçlarına da ulaşmaya çalıştığı anlamına da gelebilir. Dahası, kişinin büyük çabalarla kazandığı her şeye ait olduğunu sezdiği, güvenebileceği bir arkadaş arayışına girdiği de söylenebilir.

Rüyada Dolap Görmek Üzerine Önemli Noktalar

Rüyada dolap görmek konusunda aşağıdakileri dikkate almak önemlidir:

1. Rüyada dolabı uzaktan görmek

Uzaktan dolap görmek, kişinin kendisini gerçek hayattaki durumundan korumaya çalıştığı, güvenceli uzaklık oluşturarak kötü bir durumdan kaçındığı anlamına gelir.

2. Açık dolap

Rüyada, bağlantıyı akılda tutmak veya anlamak için yardımcı olan şeylerin yer aldığı açık bir dolap görmek, kişide birçok fırsatın farkına varılmasıyla kendisinin daha çalışkan olmasını teşvik eder.

3. Kendisine ait bir dolap

Bir dolap görmek ve ona sahip olmak istemek, kişiyi yaşamının kendi denetiminde tutma arzusuyla özdeştir.

Sonuç

Rüyada dolap görmek, kişinin uzak durmaya çalışmasının, değerli eşyaların saklanmasının ve çalışma arzusunun habercisi olabilir. Diğer yandan kişinin rüyada dolap görmek üzerine hissettiği sıkıntı, kaygı ya da üzüntü, kişinin denetiminin dışında kalmak istediğine ilişkin olabilir. Bu nedenle rüyada gördüğü dolabın nedenlerini ortaya çıkarmanın ve duygusal tedaviyi değerlendirmenin önemli olduğu unutulmamalıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli