Rüyada Dövüş Görmek

1158 okunma — 29 Mart 2023 06:45
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyalar, bireylerin temel duygularını, beklentilerini, fobilerini, çoklu çatı altındaki ilgi alanlarını ve gelişmeyi açıklamak için görsel sembollerle özetleyen derin psikolojik bilgilerdir. Bazen insanlar hayatlarındaki bazı korkuları sonsuza kadar uygulayamazlar veya onları kontrol etmek imkansızdır. Bu yüzden atavizm yaşarlar ve bu durum rüyalar üzerinde bireysel farklılıkların çoğallaşmasına yol açar. Rüyalar, dövüş hakkındaki tutumunuzu, niteliklerinizi ve bilişsel becerilerinizi ortaya çıkararak sizi destekleyebilir.

Rüyada Ne Anlatılmaya Çalışılıyor?

Dövüşme rüyaları her zaman korku, agresyon, eziklik veya kaybetme hissini ifade eder. Bu tür rüyalar, bir hastalık veya bozukluk nedeniyle uykusuzluk, kaygı ve endişe gibi ruhsal durumlar arasında geçici üzüntüleri de gösterebilir. Diğer tür suçla ilgili rüyalarda olduğu gibi, dövüş rüyaları da gergin ve tehlikeli bir yapıya sahip olabilir. Bu durum rüyada olan kişinin çevresindeki diğer insanların kendisi hakkında ne düşüneceği hakkındaki endişesini göstermektedir. Rüyanın gerçek bir olay olarak gösterildiği durumlarda, olayın yaşanmasına sebep olan kişileri simgeleyebilir. Ancak, bu kişiler çoğu zaman açıkça iletilmez ve rüyada tanımlanmaları zor olabilir.

Dövüş Rüyalarının Ayrıntılı Analizi

Rüyasında dövüş gören kişi, kendi potansiyelini sergileyebilir. Kişi mücadele etmekten keyif alabilir veya iki kişi arasındaki ilişkiye daha yakın bir şekilde bakmaya çalışabilir. Uykusunda ne kadar dövüşün olduğuna, partnerin kim olduğuna, nasıl başladığına ve ne sonuçlandığına bakmak rüyanın tahlil edilmesinde yardımcı olabilir. Bir kavga ortamında sinirlenmek veya panikleyip kaçmakda rüya sahibinin günlük yaşantısındaki korkularının reflexi olabileceğini belirtmek gerekebilir. Rüyanın sonucunu sağlayan bu şekilde, kişi konu hakkında kontrolünü elde edebilir. Ancak, bu tür içsel savaşlar başarısız hale gelmediği sürece, deneyimler gerçek hayatında tekrarlanır.

Dövüş Rüyalarının Psikolojik Anlamı

Bir rüyada dövüş görmek, özellikle düzenli arka plan seviyelerinin anormalliğini göstermektedir. Özellikle, hareketler ve pozisyonlar hangi duyguyu ve hisleri ifade ettiğini gösterme olasılığına sahiptir. Farklı ebeveynler veya toplum tarafından imparatorluk tarzı özellikte aşırı baskı uygulanır ise, kişi bu baskının getirdiği stresi rüyaları üzerinden patlatmaya çalışabilir. Farklı padrone, rekabet ya da ekipler arasında, ya da yaşamın diğer bölümlerinde bireyin ilgisi, koruma ve direnci nedeniyle psikolojik anlamda dövüşme rüyalarının görüldüğüdür. Sosyal durumlar, çatışmalar ya da arkaplan sınırsız mücadelesi nedeniyle dövüş rüyalarının görüldüğü yaygındır.

Teyit edici Iradeler

Dövüşme rüyalarının çoğu zaman kötümser çıktılar vermesine rağmen, bazen kendimizi haklı durumlar veya beklentilerimizi gerçekleştirmede savunulmak için güçlendirmemize yardımcı olabilir. Bazı durumlarda, kendi kişisel güvenlik konularınızı savunma isteğimize neden olan duyguların açıklanmasını sağlıyor olabilir. Aslında, eylemleriniz arttıkça, insanların size yaklaşımındaki davranışlarda da küçük değişiklikler meydana geldiği zaman, sahte bir kendiniz fark etmenin gerçek bir rüya olup olmadığını anlamanız oldukça muhtemeldir.

Rüyada Dövüş Görmek Nasıl Görülebilir?

Rüyada dövüş görmek, kişinin kontrol ettiği ilişkiler ya da yaşam şartlarına dayalı problemler varsa bozuk bir durum ortaya çıkarmış olabilir. Kişinin sahte bir benliğine oturması gerekebilir ve bununla birlikte sahte bir kendine yönelik davranışta bulunması gerekebilir. Bir kişi kendi hatalarıyla veya çevre üzerindeki olumlu kontrolleri sahiplenme konusunda cesaretini artıracak şekilde hareket etmiyorsa, gerçekteki hatalarından özür dilemeden önce dövüşme rüyaları görmek muhtemeldir. Kişinin uyku düzenini bozan yönetim veya denetim dürtüleri ya da itilimleri nedeniyle çok sık dövüşme rüyaları gören ya da yaşayan kişilerin özgüvenleri zarar görebiliyor olabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli