Rüyada Kör Görmek

1247 okunma — 04 Nisan 2023 22:15
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyalarımızın ne anlama geldiği çoğu zaman oldukça zorlayıcı olabiliyor. Bazı rüya sembolleri, hayatımızın belli aspektlerine gönderme yaparak düşünmemizi sağladığında, bunun çok şaşırtıcı olacağını hissediyoruz. Bununla birlikte, çoğu zaman bunun ne anlama geldiğini tam olarak anlamak zor oluyor. Rüyada kör olarak görme, tam olarak her durumda neler ifade edebileceği hakkında birçok düşünce ortaya çıkarıyor.

Rüyada Kör Olmanın Farklı Anlamları

Rüyamızda kör olmanın herkese aynı anlama gelmediğini söylemeden önce, genellikle bu rüyaların kişisel bir hayli içerdiğini belirtelim. Farklı durumlarda farklı anlamlara bu rüyanın getirdiğini unutmayın. Bununla birlikte, çoğu durumda aşağıdaki anlamları taşımaktadır:

Bilinçaltından Anlaşılmadan Kaynaklanan Korkular

Rüyaların altında yatan en yakın gerçeklik, geçmişinizden kaynaklanan ve yaratıcı düşünce dünyanızdan gelen potansiyellere sahip olduğunuz bilinçaltınızdır. Bunun neden olduğu duygulardan biri de korkudur. Kör olmanın rüyalarda görülmesinin geçmişinize dayandığını söyleyebiliriz. Genellikle bireyler bu rüyalarda korkudan kaynaklanan kaygılarının kendilerini tanımlamasına ilişkin olarak ifade ettiğinden, bu şekilde anlaşılmalıdır.

Kendinizi Yetersiz Hissetmeye Başladınız

Kötü gözlem yapma yeteneğinizi kaybedince, kendi gücünüzle ilgili hatalar yapabilecek olmanız ciddi çevresel baskı ve baskıyı daha fazla hissetmenize neden olabilir. Kör olma rüyaları, çoğu zaman bu duygusal durumun somut ifadesidir. Bu, kaygı ve korkuyla ilişkili olarak, rüyalarınızda kör olmanın yaygın olduğu anlamına gelebilir.

Sıkıntılarınız İçin Geçerli Bir Uyarı

Bir rüyada kör olmak, mevcut durumunuzun size üzerinde önemli bir etki yaratacağını belirtmede de kullanılabilir. Pek çok kez, insanların kendi yaşamlarının içinde bulundukları çalışma, aşk, yaşam tarzı gibi bir şeylerde farklı seçimler yapmalarıyla ilgili bir uyarı olarak algılanır. Görme durumunun muhtemelen eski haline dönmeyeceği konusunda uyarıyı temsil edebilir.

Yorumlama Nasıl Yapılır?

Rüyada kör olmak için yapılması gereken ilk şey, tüm rüya detaylarının hatırlanmasının çabasıdır. Konumunuza, hangi şekilde görebildiğinize, etrafınızdaki her şeye ve etkilenen hislere daha yakından bakabilirsiniz. Daha sonra, bu rüyanın hangi alanda size verilen mesajı olduğunu veya bunu kabul etmek ya da reddetmek için bir tavsiyeyi nereden bulduğunu camlarken, bu fiyatlarınızın doğru eldeki hatırlama ve anlama becerilerine dayanacaktır.

Özet

Rüya sembol olarak, rüyada kör olmak kişinin geçmişten kaynaklanan korkularının, bireyi çevreye karşı hassas hale getiren otomatik tepkilerinin ve hislerini zorlayan başka bir tür sıkıntının somut ifadesidir. Rüyalardan alınan mesajı anlamak için rüyanın ayrıntılarının yanı sıra, sahip olduğunuz güçler, kabiliyetler ve kaygılarınız da dikkate alınmalıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli