Rüyada Korku Görmek

1270 okunma — 04 Nisan 2023 12:48
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyada Korku Görmek

Rüyalarımızdaki duygular genellikle gördüklerimizin farkındayız. Bazen ne kadar mutlu veya kederli olduğumuzu, aşkımızı ve hayallerimizi gösterebilir. Her rüyamızın önemli olduğunu düşünmeye devam etsek de, bazen korku rüyaları görmek insanları tedirgin edebilir. Korku rüyalarının, hareketlerimizi ve düşüncelerimizi etkileyen bilinmeyen bir şeylerden kaynaklandığını ya da yaşadığımız klinik bir isteksizlik tutumunda olduğumu düşünmek çok mantıklı görünebilir. Rüyalarımızdaki çoğu korku rüyası, bizi tersine çevirme ihtimalini ne kadar korkutucu olarak hedefe bağlıyor olsa da, bu rüyaların neyi çağrıştırdıklarının anlaşılmasının önemi unutulmamalıdır.

Korku Rüyası Neye İşaret Ediyor?

Genel olarak, korku rüyalarının bir şeyden korktuğumuzu ya da üzerinde kontrolümüzün olmadığı durumlardan ya da olaylardan şüphe ettiğimizi gösterdiği varsayılabilir. Bu şeyler olabilir; özgürlüğümüzün, bitmez tükenmez işlerimizin, rollerimizin, anahtar kişilerin kaybı vb. Bu her koşulda gelecekte veya mevcut durumda bir “tehditle” ya da muhtemel inişle ilgili olabilir. Rüyalarımızın negatif algılanması nedeniyle, korku rüyalarının bizi kasıtlı olarak yakana soktuğu ya da çok gerçekçi olduğu hissine kapıldığımız zamanlar da olabilir.

Korku Rüyasının Değişen Yüzleri?

Rüyalarımızda “korku”yi hicvedebilecek başka birçok şey de olabilir. Çatışmaların rüyada görülebileceğinden ve bunun neredeyse her zaman huzursuzluk, keskin hedefe bağlılık, kabalaşma veya korkuya işaret ettiğinden söz etmek gerekir. Bazıları insanlarla, canavarlarla ya da varlıklarsa ya da yaşamımızı tehdit eden zaman zaman engellenmesini gösterebilir. Fiziksel tehditler, sahipsiz yollarda yürümek, teknolojinin tahribatta, tamamen kontrol edilemeyecek konular vs. gibi durumlar da korku rüyalarında izlenebilir.

Nasıl Bir Anımsama Süreci Saklı?

Rüyada korku gözüktükten sonra, bellek imgesi oluşturmak için beynimiz birçok detayı toplayabilir. Uyku sırasında motosikletler, araba sürmek veya araba sürmek için motorlu taşıtlar arayışı dahil olmak üzere. Korku rüyalarına pozitif ve olumlu notlar vermeyi denemek rüya hafıza erimizi güçlendirmeye yardımcı olabilir. Düşünme biçiminde kendimize pozitif ittifaklar geliştirip daha fazla kontrol sahibi olmak da faydalı bir yaklaşım olabilir.

Korku Rüyalarını Yelken Açmak

Korku rüyaları, sosyal hayatımızda ve sosyal ilişkilerde daha az kontrol etmek istediğimiz ihtimalleri hatırlatabilir. Mindful meditasyon, derin derin nefes alma ve doğaya çıkma gibi basit işlemler, odaklanan kontrolü destekleyen pratikler haline getirebilir. Kondisyonunuzu arttırarak, müzik dinlemek, evde yoga yapmak veya sabahları spora gidip etkinlikler planlamak da korku rüyalarımızdan etkilenmek istediğimizi kısmen önleyebilir. Kontrol altına alınan eylemleri yönetecek yeteneklerimizi geliştirdiğimiz zaman, cevaplarımızın kontrolünü ele alan klinik seviyedeki korku rüyalarından kurtulmak mümkün olacaktır.

Sonuç

Rüyamızda gösterilen korku tarafından etkilendiğimizi kabul etmeliyiz. Bununla birlikte, korku gaile rüyaların yalnızca gördüklerimizi, yaşadıklarımızı ve yaşadığımız duygusal durumu yansıttığını unutmayalım. Varlıkları, gelecekteki ortamda oluşan belirsiz olasılıkları, kabalaşma veya korkuya dikkat çeken huzursuzluğu, inişleri veya çarpışmaları gözlemleyerek, her bir detayın özünü kendiliğinden iyileştirmek için peşinden gitmesi gereken bir ders olduğunu unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli