Rüyada Lut(a.s.) Görmek

1463 okunma — 24 Nisan 2023 16:48
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyada Hazreti Lut (a.s.) Görmek

İşte, cennetten bir melek dileyen kalblerimize gönderdiğimiz şehvetli bir ümit: Rüyada Hazreti Lut (a.s.) Görmek. Peygamberlerin sıralamasında yer alan yüce kişiliğe sahip Lut (a.s.), rüya yorumcuları arasında önemli bir pozisyondadır. Rüyada gördüğümüz Lut (a.s.), kişinin hayatına önemli pozitif katkılar verebilecek olan çekicilikten kurtulma ve sosyal dışlanmayı reddetme gibi anlamlara geliyor.

Kişinin İçsel Algısını Değiştiren Rüyanın Anlamı

Lut (a.s.) rüyasının kişinin durumu iyileşebilecekken içsel algısının da olumlu yönde etkileneceği anlamına geldiği bilinmektedir. Kişiye yakınlık ve sevgi gibi farklı şeyler söylendiğinde karşılıklı anlaşma ve hoşgörü çoğaldığı belli olduğundan, bunun kişinin bireysel gelişimini artırmak için inançlı niyetle yapılabileceği düşünülmüştür. Rüyada Lut (a.s.)’yi görmek kişinin çevreyle iletişime geçebileceği ve kendisini onaylayacak çevresinin varlığından öteye giderek daha kurallara aykırı konulara maruz kalacağına da işaret ediyor.

İşaret Niteliğinde Bir Rüya

Genellikle rüyayı gören kişinin ahlakının ve itaatinin arttığı, zaman zaman tehlikeyi yenmeye yatkınlık gösterdiği ve vicdanının aşırı kötü şeyler yapmaktan alıkoyduğu anlamına gelen rüyalardan biri de Lut (a.s.) rüyasıdır. Böyle bir uyku anısı, kişinin çözümler aramaya veya değişimleri gerçekleştirmeye başladığının ve çalışkanlığının arttığının da işaretidir. Rüyayı gördüğünde, rahatlık ve huzur hissedebilmeli ve hayatına yeni bir bakış açısı getirebilmek için uğraşmalıdır.

Anlamı Gömülü Olan Rüya Etkileri

Rüyayı anlama, gördüğünüz şeylerin ve kaygılarınızın önemi vardır. Rüyada gördüğümüz Lut (a.s.)’un kişiyi pozitif alanda değişime sürükleyebilecek olumlu değişimler yaşamasına yardımcı olabileceği gösterilmektedir. Yüce Allah’ın mesajının etkisiyle içinde bulunan güçlü ruhun değişim periyodunda kişinin kendisinde hissedebilebileceği ferahlık ve huzur hissi anlamını taşır. Son olarak, kişinin hislerindeki dengenin kaybolmasını önlemek için, dünya gibi algılarla uzak durması ve ibadet ederek kendini koruması önerilir.

Sonuç

Rüyalar kişilerin hayatındaki korku ve endişelerini yenmeye yönelik bir işarettere alıyor. Rüyada Hazreti Lut (a.s) görmek ise, yüce Allah’ın bir mesajı olabileceğinin bir işaretidir. Rüya, kişinin dünyayla barışık olacağı, kötü alışkanlıklarından uzak duracağı ve kendine olan sevgisini artıracağı anlamına gelebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli