Rüyada Puhu kusu Görmek

734 okunma — 31 Mayıs 2023 13:08
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyada Puhu Kusu Görmek

Birçok farklı nedenle insanların kafasında oluşan rüya gibi imgelemin üzerine çalışma yürüten psikologlar, rüyaların anlamlarına dair sabit bir bilgi tarif etmekte çok zorlanır. Birçok görüşe göre, bu tür rüyaların aslında kişisel bir yorum gerektirdiği savunulur. Fakat her durumda, rüyada puhu kuşu görmek oldukça uzun bir simgesel tarihe sahiptir.

Puhu Kuşuyle İlgili Güzel Semboller

Modern anlamıyla, puhu kuşunun ilk olarak Gaston Max tarafından, 12. yüzyılda Rennaissance’a kadar olan Fransız felsefesi konusunda politik ve dini masallar için kullanılması düşünülmüştür. Rüyada puhu kuşu görmek, tıpkı büyük Afrika kabilelerindeki manevi gelenekler gibi, özgürlük, sevinç ve keşfedilmeyi vurgulamak için kullanılmıştır. Daha sonraki on yıllarda, Ortaçağ boyunca puhu kuşu, dindarlık, akıl, sevecenlik ve doğal güzellik temalarına atıf olarak kullanılmıştır.

Rüyada Puhu Kuşu Görmek

Genellikle bireysel anlamlara göre değişen, rüyada puhu kuşu görmek oldukça yaygın bir rüya temasıdır. Puhu kuşu görmek, hayatın yeni ve farklı alanları omuzlarınıza koyduğunuzda, doğanın sevinci ve sonsuz özgürlük hissini yaşamaya hazır olduğunuz anlamı taşımaktadır. Aynı zamanda, bu tip rüyaya sahip olan bireyin, hümanizmi, romantizmi, cesareti ve farklı olanın gücünü hissetmesi gerektiğinin açık iddiası da söz konusudur.

Fakat her ne kadar aslında iyimser bir rüya olsa da, bireyin rüyayı hafif bir şaşkınlıkla karşılamasına neden olabilir. Çünkü, bu ışıltılı hayat yolculuğu, çoğunlukla kendine yeni problemler getirecek bir şey olabilir.

Diğer Yorumlar

Puhu kuşu çoğunlukla tutkulu aşk arayışını vurgulayan bir sembol olarak da ortaya çıkıyor. Bu rüyada, olası bir çiftin bunun için umutsuzca bekleyebileceği ama karşılığına hiç pek ulaşamayacağı yönündedir.

Hiçbirimizin ne kendi rüyamıza ne de başkalarının rüyalarına bir şey olmayacak herhangi bir anlam biçemiyoruz. Bundan dolayı, her bireyin özel rüyasının anlamını tamamen kendisi bilir. Genel olarak, rüyada puhu kuşu görmek, idealize edilen özgürlük alanlarını keşfetme isteğiyle güçlü bir bağlantıya sahiptir.

Sonuç

Rüyada puhu kuşu görmek, oldukça kişisel bir çabayı gerektiren daha anlamlı ortamlara girmeyi zorlayabildiğiniz anlamını taşımaktadır. Bu rüyayı gören, başkalarının yardımıyla hayatının özgürlüğünü keşfetmesini öğrenecek ve kendisini şüphecilik olmaksızın hayata kuşkuyla yaklaşmadan açacaktır. Bu en büyük güç, her bir kişinin erdem, özgürlük ve mutluluk arayışında tam olarak neyin onu beklediğini henüz bilmediği bir noktaya ulaşmasıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli