Rüyada Tımarhane Görmek

373 okunma — 25 Haziran 2023 03:06
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ruyada timarhane gormek - RuyaTabiri.com.tr

Rüyada Tımarhane Görmek Ne Anlama Geliyor?

Rüyada tımarhane görmek çoğu zaman bir tehdit algısını sezdiriyor. Kişiyi rahatsız eden bir iş ya da kişi için kötü bir güç uyarısı oluşturabiliyor. Eğer bu rüyayı gören kişi çevresindeki aile, arkadaşlar veya askere alınma gibi beklenmedik durumlardan kaçınıyorsa, anahtar kelimelerin arasında «güvenlik» ve «tehdit» de vardır. Bunun yanı sıra, rüyada tımarhane görmek, içsel olarak kendini bağlı hisseden biri için bir nihai özgürlük ya da başka bir şehir ya da ülkeye gitmek istemesi için de bir sembol olabilir.

Bu rüya genellikle kendi seçimlerinin üzerine kontrol kaybeyen bir kişi için bir uyarı görevi görür. Bu, bu kişinin mutlu olmadığı ya da keyif almadığı bir durumla karşı karşıya olduğunu ve bir değişiklik yapması gerektiğini gösterir. Bununla birlikte, rüyada tımarhane görmek her zaman kötü bir şey mi anlamına gelir?

Tımarhane Rüyaları İçsel Arayış Belirtisi Olabilir

Bazen rüyada tımarhane görmek, beden veya ruh ile ilgili bazı fiziksel ya da duygusal problemler yaşayan bir kişi tarafından yaşanabilir. Ruhsal sağlık ya da psikolojik bozukluk belirtisi olarak düşünülmesi gereken rüyalar tımarahanede geçenler arasındadır. Bu tür rüyalar, kişinin sürgün etmek istediği anlamına da geliyor.

Rüya sahibi kişi, hapishanedeki hayatın kendisine bağlı olduğunu farkında olduğunda, problemlerinin ne olduğunu, hangi koşullarda yaşandığını ve bunları nasıl değiştirebileceğini anlamaya çalışır. Bu rüya çoğu zaman kişinin, kendi hayatının kontrolünü yeniden ele almaya karar verdiğiyle ilişkilidir.

Tımarhanede Kalma Endişe Sonucunda Oluşan Bir Rüya Mu?

Ağır bir tazminata vereceğinden, cezanın hafifletilme ihtimali olan insanlar da tımarhane rüyaları görebilir. Özellikle bir başkası tarafından, rüya sahibille ilgili bir sužit söylendiğinde, rüya sahibinin rüyasında hapishane görünebilir.

Bu duyguların altında yatan bazı temel gerçekler vardır. İnsanlar tımarhanedeki hapishane değilse de, herhangi bir ceza alacaklarından korkuyor. Tabii ki, birçoğumuz tımarhanelerde görev yapan savcı veya hakimlere aptalca davranmanın ne yazık ki suçunun büyüklüğüne bağlı olarak hiç ama hiç faydası olmayacağını kabul ediyor.

Rüyada Kendi Kendini Hapishaneye Koymaya Devam Etmenin Ne Anlama Geldiği?

Rüyada henüz tımarhaneye gitmemiş olan ama çok endişeli olan bir insan, cezayı kaçırmaktan kasıtlarını anlamaya çalışıyorsa, rüyada tımarhaneye girmesinin nedeni kendisine ister istemez bir kontrole girme anlamına gelebilir. Böylece, hapishaneden daha fazla potansiyel bir tehditle karşı karşıya olduğundan utanç duyabileceği ya da pişman olacağı bir konuda kendini sınırlandırmanın ahlaki yönünün hissedildiği açıktır.

Rüyada tımarhane görmek ayrıca, anne ve baba tarafından verilen bu tür sınırlamalara tepkiselliği anlatmak için de simgelerden biridir; bu rüya ergenliğe doğru dünyayı keşfetme çabasında olan kişiler tarafından görülebilir.

Rüyada Tımarhane Görmenin Daha Yumuşak Anlamları Nelerdir?

Rüyalar, kişisel deneyimlerinizden beslenen öznel mesajlarla doludur ve rüyada tımarhane görmek de buna dahildir. Rüyalar sadece olumsuz duyguları göstermez; daha pozitif olanları da vardır.

Örneğin, evli değilseniz, rüyanızda tımarhane görmek, size, aradığınız ve macera peşinde olan aşk arzusu yüklü bir partner arama ile ilgili bir sembol olabilir. Bu da özgünlük, özgürlük ve senden sorumlu olmayı özlemek anlamına gelir. Aynı şekilde, henüz kariyer konusunda belli bir seçim yapmadıysanız, tımarhaneyi bir maceraya adım atmak anlamına gelen bir karar alma her şeye başlama mekânı olarak simgeleyebilirsiniz.

Sonuç

Rüyada tımarhane görmek, her zaman kötü bir şey mi anlamına gelir? Elbette hayır. Kişinin yaşantısındaki tehlikelerden bazılarına, fiziksel ya da duygusal problemlerine, endişelerine, çevresindeki insanlara veya ona karşı duyduklarına odaklanmayı gösterebilir. Bu rüya, yüzeysel olarak kontrolsüz ve stresli saatleri simgeleyen bir rüya olarak kalmamakla beraber kişinin arzularını, değerlerini, arzularını ve hayallerini tekrardan görmeyi sağlayabilecek bir metafor olarak da hizmet edebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli