rüyada abdest aldığını görmek diyanet

567 okunma — 26 Eylül 2023 06:02
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ruyada abdest aldigini gormek diyanet

Rüyada Abdest Aldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Islam dininde abdest, imanın bireyin bedeni ve ruhu arasında bir sürgündür. Bu dünyevi düşüncelerden Allah’a kulak vermek için abdest almak öncelikle önemli bir işarettir. Rüyada abdest almak, güçlü imana sahip olduğunuzu ve saflıkla hayatınızı yaşadığınızı gösterir. Diyanet İşleri Başkanlığı, rüya tabiri olarak “rüyada abdest almak” olayını açıklar.

Rüyada Abdest Aldığını Gördüğünüzde Ne Yapmalısınız?

Rüyada abdest aldığınızı gördüğünüzde ilk olarak şükretmeniz gerekir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yeni görev alanı olan rüya tabirleri, bu iyi rüya görüşüne maddi kayba neden olacağına işaret etmektedir. Böylece cimri olmamayı anlıyoruz. Ayrıca her sabah namaz kılacak ve mağfiret dileyeceksiniz. Sizi Allah’ın gazabından korumak için dua edin ve Abdullah (sav) ispat yoluyla rüyalar açısından dua edin.

Rüyada Abdest Aldığını Görmek Kur’an Nasıl Açıklıyor?

Kur’an-ı Kerim de, abdest ayan olarak adlandırılan ahiret ve sofuluk meleklerinin insanların rüyalarına geldiğini belirtiyor. Ahiret melekleri bize imanın önemini ve onların sayısız lütuf ve keremlerini anlatıyor. Kur’an, kendimizi korumanın en iyi yolu olarak, her arzu ve özlemden arınmış olan sade bir abdest almayı öneriyor. Hz. Muhammed (sav) tarafından vahyedildiği gibi; kişi her ne kadar uzaktan ihlas ile iman etsede, günahkar ve nankör olursa Allah onun duasını kabul etmez.

Psikolojik Anlamdaki Rüyada Abdest Aldığını Görmek Nedir?

Psikolojik anlamda da rüyada abdest almak farklı anlamlara gelebilir. Kişiyi temiz ve doğru yoldan uzak tutan egoist ya da yanlış kararlarından arındırdığınızı gösterir. Bazen de arayış içindeki ve sevgi arayan insanoğlunun abdest almakla yıkandıktan sonraki insaflı bakış açısına işaret eder. Temizlik ve saflık, insanın zihnindeki kirliliği temizlemek için gereklidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Rüyada Abdest Aldığını Görmek

Gökyüzünün gölgesindeki en büyük meleklerden biri abdest ayandır. En büyük nimetlerin hepsi geleneksel abdest ile başlar. Bu nedenle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tavsiye edilen üç aylık olan abdest alma sıklığı insanların sağlığını ve ahiret hayatına hazırlanmasını sağlamaya yöneliktir. Az bir çaba harcarak sadece temizlenmek, günahlardan arınıp Üç Aykırı Okyanusun sonsuz okyanusunu aşmaya çalışan bir kullarının kapısı tutmak ve böylece Cenab-ı Hakk’anın huzurundan Ulaşmak için çabalayan mümininsaf tutmayı öğrenmesinin yolunu açar.

Sonuç

Rüyada abdest almak, çok önemli bir mesaj anlamına gelir ve insanın manevi büyümesine yardımcı olur. Rüya görmek, küfür olarak kabul edilmez, ancak yanlış yapılan şeyler üzerinde düşünmemize ve tekrar mukerrer hatalardan kaçınmamıza olanak sağlar. Rüyada abdest almak Allah’ın size karşı olan eski sevgisini, nezaketini, güvenilirliğini ve sadakatini hatırlatmak için önemli bir işarettir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli