rüyada azrail görmek ve korkmak

315 okunma — 14 Şubat 2024 12:19
avatar

mrprincex

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Görmek, duymak ya da hissetmek stratejisi her insanın hayatındaki korkunun önemli bir parçasıdır. Rüyalarda bir figürü görmek ve ondan korkmak asla sürpriz değildir. Ancak, bazen insanlar büyük ölçüde kendilerini rahatsız edebilecek bir karakter olan Azraili rüyalarında görme korkusuyla karşılaşabilir.

Azrail Hakkında Bilgi

Azrail, Müslümanlar arasında Allah’ın aracı olarak kabul edilen ve insanların ölümüne yol açan melek olarak tanımlanır. Mecazen melekler hakkında çok az şey biliniyor, ancak Kuran’daki inançlara göre, Allah’ın komutlarını izlemekle ilgili dua etmek için bir melek olarak görevlendirildiğine inanılıyor. Bu nedenle, kaynaklara göre, onun varlığı ve öldürme görevlerinin içindeki özel rolü tarafından korkutucu olarak algılanır.

Rüyada Azrail Görmek

Rüyada Azrail’i görmek korkutucu olarak algılanabilir. Bu tür rüyalar üzerinde düşündüğümüzde her zaman kendi ölümümüzün yakınında olduğumuzu hatırlatacağınız için. Ancak, rüyada Azrail görmek her zaman bu anlamda algılanmamalıdır. Bu tür rüyalar, hâlâ hayatta olduğumuz anlamına da gelebilir. Bazen rüyada elinde bir cep harita olduğunda görmek ve onun gösterdiği yoldan gitmek, gösterdiği yer diplomayı almafa çalışmak, kariyer başarısını arttırmak, kayıpları geri kazanmak gibi farklı hayallerin gerçek olduğunu ifade edebilir.

Rüyada Azrail’ten Kurtulma Yolları

Günlük hayatımızdaki birçok durumda olduğu gibi, rüyada da tarinlerin nasıl netleştirileceği önemlidir. Rüyada Azrail’in ürkütücü bir görüntüsünü gördüğünüzde korku deneyimlemek oldukça normaldir. Ancak, ürkütücü deneyimlerin üstesinden gelmeyi öğrenmek isteyenler için öneriler aşağıdadır:

Kendinize Çalışma

Kendinizin üstesinden gelme ve gerçek korkularını tanımlamaya çalışmaya yardımcı olacak bazı ipuçları sunmak mayıs ayında faydalı olacaktır. Rüyalarda neyi gördüğünüzü bilmeniz çok önemlidir, bu yüzden bunu her zaman not edin ve rüyanızı kötü bir şekilde yorumlamadan önce dikkatlice nitelendirin. Bazen korkuya duyduğunuz saygıyı ortadan kaldırabileceğiniz bir terapiyi denemek de faydalı olabilir.

Konuşma / Ruhsal iletişim kurma

Sizden daha uygun olan birinden konuşma güvenini artıran bir deneyim olabilir. Rüyayı halk dilinde anlatmak kendinizi destekleyebilecek bir tetikleyici olabilir. Ayrıca, sık sık bu konu hakkında diğer insanlarla tartışmak, rahatlamanızı ve sizi rahatsız eden hisleri daha net bir şekilde anlayabilmenizi sağlayabilir.

Meditasyon ve andıçlama

Kendinizi dengede tutmak ve rüyalarınızda çıkıp gelecek olası korku deneyimlerinin üstesinden gelmek için meditasyon pratikleri yapmak faydalı olabilir. Bir geleneksel kökleri olmasa da, meditasyon rahatsızlıklarınızı hafifletme, panik ataklarını azaltma gibi rahatlatıcı özellikler taşıyabilecektir. Andıçlama, endişelerinizi daha iyi idare edebilmenize, otomatik düşüncenize ve korkunuz hathındaki etkisini hafifletmeye yardımcı olacak bir tekniktir. Bu teknikleri kullanarak rüyalarda yaşadığınız korkuyla başa çıkabilirsiniz.

Sonuç

Evrensel haklı bir korku olan rüyada Azrail görmek, insanların başına gelebilecek en kötü olay olarak algılanmasına neden olmaktadır. Ancak, beklenmedik bir şekilde, bu tür rüyalar kişisel gelişimin bir miktar artışı anlamına da gelebilir. Konuyla ilgili korkularınızı hafifletmek için herkesin kendi özel çözümleri vardır. Enerjiyi yönetmek ve somut olanın gerçek kazançlarını başarmak isteyenler için bugün pozitif eylemler başlatmak faydalı olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli